Aktualności

Theatre mail-11Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Instytut Polonistyki Akademii Pomorskiej zapraszają na konferencję metodyczną "Teatr dla szkoły kaszubskiej. Reżyser, nauczyciel i uczeń na drodze twórczej", która odbedzie się 27 kwietnia 2017r. w auli nr 414 Akademii Pomorskiej w Słupsku (ul. Bohaterów Weterplatte 64). Zgłoszenia udziału w konferencji nalezy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 24 kwietnia 2017r.

Czytaj więcej...

plakatrozliczanie-book20 kwietnia br. o godz. 17:00 serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące najnowszą książkę „Rozliczanie przeszłości: relacje polsko-żydowskie w tekstach kultury XX i XXI wieku” pod redakcją prof. Tadeusza Sucharskiego z Instytutu Polonistyki naszej Uczelni i Marty Murawskiej.
Spotkanie odbędzie się w Willi pod Platanami (Filia nr 7 Biblioteki Miejskiej w Słupsku) przy ulicy Podgórnej 1/1.
Zapraszamy w gościnne progi Willi pod Platanami na spotkanie z dobrą książką!

Czytaj więcej...

Dziękujemy za udział w warsztatach maturalnych z języka polskiego 2017, które cieszyły się sporym zainteresowaniem tegorocznych maturzystów. Trzymamy kciuki i życzymy samych zdanych egzaminów maturalnych.
Powodzenia!!!

Czytaj więcej...

Instytut Polonistyki Akademii Pomorskiej zapraszaja na IX HUMANISTYCZNY WIATR OD MORZA Międzynarodową konferencję naukową "Eros i Tanatos w literaturze i kulturze", która odbędzie się w Ustce w dniach 1-3.06.2017 r.
Karty zgłoszeń oraz tezy wystąpień prosimy przesłać w nieprzekraczalnym terminie 25. 04. 2017 r. na adres organizatora konferencji:
Grażyna Różańska, Instytut Polonistyki, Akademia Pomorska ul. Arciszewskiego 22a, 76-200 Słupsk
oraz drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w obchodach MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU pod patronatem Akademii Pomorskiej w Słupsku, Słupskiego Ośrodka Kultury oraz Słupskiego Towarzystwa Kultury Teatralnej.
W ramach uroczystości w dniu 27 marca 2017r. o godz.19.00 w Państwowym Teatrze Lalki „Tęcza” odbędą się:

  1. setna prezentacja spektaklu „DIVA” wg monodramu Magdaleny Gauer Nora 604120, w wykonaniu Wiolety Komar (reżyseria Stanisław Miedziewski, projekt kostiumu Magdalena Franczak)
  2. promocja książek dr hab. prof. AP Anny Sobieckiej (Instytut Polonistyki AP), prezentujących historię słupskiego teatru; premiera najnowszego tomu Teatr w Słupsku. Historie (o)powiedziane (Słupsk 2017)

 

Kontakt

Instytut Polonistyki
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Arciszewskiego 22a
76-200 Słupsk,

Sekretariat Instytutu
mgr Katarzyna Jarystow
Telefon: 59 840 53 26 wew. 326
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

BiuletynPolonistyczny logo