AKTUALNOŚCI
13 czerwca rozpoczyna się XIII edycja Forum Edukacji Regionalnej pt. „Wielokulturowe Pomorze. Obrazy i znaczenia”, na które serdecznie zapraszamy. Forum odbywa się w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Pomorskich przy ul. Dominikańskiej 5-9 w Słupsku. Organizatorami wydarzenia są Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, Muzeum Pomorza Środkowego, Akademia Pomorska w Słupsku oraz Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej. Honorowym patronatem to wydarzenie objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Pomorski Kurator Oświaty – Monika Kończyk, Prezydent Miasta Słupska – Robert Biedroń, Starosta Powiatu Słupskiego – Zdzisław Kołodziejski, Wójt Gminy Słupsk – Barbara Dykier, Wójt Gminy Kobylnica – Leszek Kuliński i Wójt Gminy Ustka - Anna Sobczuk-Jodłowska.
Forum stanowi płaszczyznę spotkań, wymiany doświadczeń oraz inspiracji przedstawicieli świata kultury, środowisk naukowych i oświatowych, pasjonatów lokalnych tradycji, dziennikarzy oraz przedstawicieli regionalnych mniejszości narodowych zamieszkujących Pomorze. Coroczne spotkania organizowane w ramach Forum na trwałe wpisały się w pomorską tradycję upowszechniania dziedzictwa kulturowego i z roku na rok gromadzą coraz liczniejsze grupy uczestników i publiczność Dzięki zróżnicowanemu programowi Forum Edukacji Regionalnej obcują oni z ogólnopolskim dorobkiem w zakresie dziedzictwa narodowego, wzmacniają poczucie własnej tożsamości, jednocześnie uczą się tolerancji, dostrzegają walory różnorodności, otwierają się na potrzeby ludności kaszubskiej, kresowej, ukraińskiej, niemieckiej, gruzińskiej, żydowskiej, tatarskiej – mniejszości narodowych zamieszkujących region Pomorza. Obszar województwa pomorskiego to przecież jeden z najbardziej zróżnicowanych pod względem etnograficznym regionów w Polsce. Organizowane wydarzenia, takie jak XIII Pomorskie Forum Edukacji Regionalnej, nie tylko przybliżają dziedzictwo i współczesność Pomorza Środkowego, ale przede wszystkim sprzyjają integracji społeczności lokalnych i pozwalają na uruchomienie ich potencjału. W dobie powszechnej globalizacji to właśnie odwołanie do naszej tradycji i do naszej specyficznej historii zdaje się być  największym atutem Pomorza. Serdecznie zapraszamy na XIII Forum Edukacji Regionalnej. Zapraszamy!Serdecznie zapraszamy!

Program Forum

Miejsce: Sala Rycerska w Zamku Książąt Pomorskich przy ul. Dominikańskiej 5-9 w Słupsku

Kontakt

Instytut Polonistyki
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Arciszewskiego 22a
76-200 Słupsk,

Sekretariat Instytutu
mgr Katarzyna Jarystow
Telefon: 59 840 53 26 wew. 326
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

BiuletynPolonistyczny logo